Swift

Bookhaul 12/2020 - December... - 12/2020 - Decemberi hónapzárás...



El sem hiszem, hogy elérkeztünk az év utolsó napjához... December 31. Szilveszter napja vagyon, nemsokára véget ér egy minden szempontból rendkívül kimerítő és fájdalmas év, s csupán remélni merem, hogy 2021 már egy sokkalta jobb életet és szorongásmentes létet tartogat számunkra...
Az idei évem kiértékelésének még azonban koránt sincs vége, s most a már minden hónapban megszokott bookhaul bejegyzésem következik, melyben a decembert, mint önálló hónapot önmagában is részletesen bemutatom az új szerzeményeim és olvasmányaim szempontjából... 
A december a magánkönyvtáram növekedése szempontjából egy rendkívül erős hónapnak számít... A Mikulás, a Karácsony egy könyvmoly számára maga a mennyország, mindemellett azonban a hónapban rendkívül sok pénzt költöttem saját részre vásárolt kötetekre is, melynek hátterében egyrészről a kötetek kifogyásától való félelem állt, másrészről szerettem volna a Brexit előtt beszerezni a legfontosabbakat a Bookdeporol... Sajnos Korona-chan mutációja ismételten közbeszólt, s így a postai leállások következményeként nem került minden kötet a postafiókomba, ám e havi költés végett a kötetek felvezetésre kerültek a magánkönyvtáramba, s most már nincs más hátra, mint izgatottan várni a megérkezésüket... :3

A hónap legelső könyvét december 1-jén kaptam kézhez (ez az idei kedvenc képregényem, a Harleen volt), míg a hónap utolsó könyveit ismét a hónap utolsó napján, azaz ma szereztem. 

Decemberben 30 db angol, 1 db japán nyelvű és 1 db kínai nyelvű kötettel lettem gazdagabb. :3 



A hónap leggyönyörűbb borítója díjának nyertese Kanae Hazuki Say ​I Love You. mangájának 8. kötete lett.


Ebben a hónapban is választottam egy különdíjas kötetet, melynek díját most Holly Black: The ​Queen of Nothing kötete nyerte.


A hónap legcukibb borítója díját L. M. Montgomery Anne ​karácsonya c. kötete kapja a legújabb gyönyörű kiadásért. :3


A legszebb illusztrációkat készítő alkotó Stjepan Šejić lett - nem véletlenül. ❤

A legjobb mangaka díját pedig Kanae Hazuki nyerte.

A "Legrondább könyvborító" díját ebben a hónapban szerencsére ismét nem kellett kiosztanom, bár nem mondom, a mai Disney kötet elég ocsmány...

Magánkönyvtár 2020 - December - Új Szerzemények

Összegzés

Ajándék könyvek száma: 17 db ajándék (Szerelmemtől) + 7 db (Szüleimtől) + 3 db (Karácsonyi ajándék barátnőmtől)
Saját vásárlások száma: 29 db 

Decemberi összesítő: 56 db 📘 

Ha tetszenek a képeim, kövess Instán ;)


Olvasmánylista

Elolvasott könyvek száma
- 52 db kötet

Statisztika
- 33 db mesekönyv/mesegyűjtemény
- 5 db meseregény
- 8 db manga / manhwa / képregény
- 2 db ifjúsági regény
- 2 db regény
- 1+1 db novella (Molyon egyik nem található/jelölhető - ISBN szám nélküli)

Magyar nyelvű olvasások száma: 22 db
Angol és japán nyelvű olvasások száma: 30 db 

Elolvasott oldalak száma: 4.042 oldal

Összesen (2020): 41.012 oldal 

Megszerzett Moly-plecsnik száma: 10 db
- 12.02. Téli verses képek
- 12.12. 5 dolog amit meg kell tenned télen 2020
- 12.21. Karácsonyrajongó
- 12.21. Merry Christmas – Könyvekkel várjuk a szentestét… 2.
- 12.21. 40000 oldal 2020-ban
- 12.22. Julie Garwood
- 12.24. 350 könyv 2020-ban
- 12.29. Címke szerinti olvasás a Jóbarátok szereplőivel - Rachel
- 12.29. Olvassunk 2020-ban is a Kolibri Kiadótól!
- 12.30. Olvassunk el egy Passion válogatás könyvet


Újévi fogadalmak alakulása decemberben

1. Magánkönyvtár olvasási százalékának feltornázása: 39% (Sajnos ez ennél feljebb nem ment, pedig én igyekeztem... #sosad)
2. Több angol nyelvű könyv vásárlása / olvasása: 100% 
3. Kevesebb "mese", több "regény": 70% ^^
4. Megfontoltabb vásárlás: 100%
5. Könyvértékelések frissen, az olvasási élmény után + az oldalam népszerűsítése: 80%
6. Írni, írni, írni: 0%

Posztok száma: 42 db


Új kedvencek:


Ebben a hónapban olvasmányaim közül a szívemnek legkedvesebb természetesen az MDZS 4. kötete, valamint extra kötete lett, továbbá Kanae Hazuki Say ​I Love You. c. mangája.  


Molyon megosztott, rövid értékelések

Borsa Brown: A szikla

Első olvasmányom az írónőtől. A novellát a rendelésem mellé választottam plusz tételként és ma kaptam kézhez, s mivel röpke 28 oldal az egész, gondoltam minek is halogassam. A férfi szemszögéből leírt történet rendkívül humoros, tetszettek a gondolatai és kíváncsi lettem a regényre is, a mellett azonban nem tudok szó nélkül elmenni, hogy én ennyi káromkodást 28 oldalba összesűrítve még nem láttam… ^^ Abból kissé talán vissza kéne venni és akkor minden tökéletes lenne.
4,5/5*

Éric Sanvoisin: Láng lobban

Ez egy végtelenül aranyos, a régi fantasykra hasonlító ifjúsági regény gyermekek részére. Egy igazi fantasy gyermekköntösben, melynek némely pontja az Eragon-t idézte fel bennem.
A könyvecske e világ históriájával indul és a Nagy Háborúról mesél, ahol a sárkánnyá változó férfi magával ragadta szerelmét, a hercegkisasszonyt, aki apjával és a királysággal dacolva viszont szerette ezt a különleges teremtményt.
Ma már alig látni sárkányt, az emberek félnek tőlük és irtják őket, ám történetünk főhőse Ervael nem érti ezt a hatalmas gyűlöletet, amit az emberek éreznek ezek iránt a különleges, fenséges teremtmények iránt.
Az első kötet tulajdonképpen bevezetőként szolgál, melyben a vörös hajú, okos, rendkívül szerethető főszereplő srác egy tojást talál a Tiltott Mocsárban, amiről természetesen kiderül, hogy egy sárkánytojás. Főhősünkkel szemben egy végtelenül ellenszenves, beképzelt, nagyképű lány áll, Léna, aki ott bántja a gyenge fizikumú fiút, ahol csak tudja és nem általl csalással elérni amit akart. A kötet csattanója Ervael sárkánnyá „alakulása”, ami bár teljes valójában még nem következik be, de a kitapintható pikkelyek a bőre alatt nyilvánvalóvá teszik, hogy ő maga is hasonlatos ama lényhez, aki a hercegnőt oly régen elrabolta… Ervaelnek menekülnie kell, ám a gonosz Léna a nyomában jár…
A Láng lobban története igencsak megfogott magának és megragadta a képzeletem, melyet a lenyűgöző illusztrációkban való gyönyörködés tett teljessé. Holnap folytatom is a történetet… :3
5/5*

もぐす (Mozuku): 恋と呼ぶには気持ち悪い (Koi to Yobu niwa Kimochiwarui) 3.

Ohhh, az eddigi legcukibb, legromantikusabb, leghumorosabb kötet! Ahwwwwwwwww :3
5/5*

Éric Sanvoisin: Az Éj Nagy Könyve

Zseniális ez a sztori! Egyszerű kis fantasytörténet, melynek a legtöbb jelenetét már máshol is megírták, tekintve, hogy nincs új a nap alatt már, mégis olyan fordulatokat tartalmaz, hogy az ember az agyát eldobja. Sajnálom, hogy már csak egy rész van hátra és én soha az életbe nem fogom megismerni a történet végét, mert ez is egy befejezetlen sorozat magyar nyelven. :(
Ervael kalandjai folytatódnak, a fiú már nem csupán lángot okád, de a fejét is képes átváltoztatni sárkánnyá. Menekülnie kell azonban a király emberei elől, aki sokkal többet tud, mint azt bárki is sejtené s most, hogy tudomást szereztek egy sárkányember létezéséről, üldözni fogják, míg el nem kapják… Léna továbbra is baromi idegesítő, komolyan megfojtanivaló csitri, de az biztos, hogy két jókora pofon elkélne neki…
Estve múltjáról az Éj Nagy Könyvének köszönhetően többet tudhattam meg – és baromira érdekelne engem ez a hős, aki magával ragadta a hercegnőt… Ahww ajvé… :3
Tuti, hogy a srác vagy az ő fia, de ha nem is, valamilyen módon kötődik hozzá a nyakamat tenném rá…
5/5*

Kiss Ottó: A bátyám öccse

Rendkívül jópofa kötet. A történetek szórakoztatóak, a két testvér kapcsolata és az öcsi gondolatai humorosak és bárkit megmosolyogtathatnak. Aki nem egyke, pontosan érti a kötetben leírtakat és remekül szórakozik a történéseken. Számomra a vonatos sztori volt a legviccesebb, hangosan nevettem közben. Mikor bátyó többször is jól megjárja, mert visszafelé sülnek el a tervei – hát azok különösen hasfalszaggató pillanatok. XD
Baranyi (b) András illusztrációit továbbra is nagyon szeretem, tökéletesen passzolnak a kötet tartalmához. :) Tesóknak remek ajándék lehet bármely életkorban!
4/5*

Éric Sanvoisin: Tűz és víz gyermeke

Azta! Én tudtam, úúúúúúú, úgy, de úgy tudtam, hogy Ervael Estve és Hajnal hercegnő fia! Vihiiiiii :3.
Kivégeztem az utolsó, magyar nyelven is megjelent kötetet és kissé szomorú vagyok, hogy vége. :( Bár mondhatom, hogy a történet első nagy fejezete lezárult, Ervael kalandja korántsem ért véget, s bár nagyon szépen elvarrásra kerülnek a faluhoz kapcsolódó szálak, még nagyon a történet elején járunk. A történet Eragon-hoz való hasonlósága itt is felütötte a fejét, s ezért egy gyors kutatómunkát végeztem. Mivel a kötet eredetileg 2014-ben látott napvilágot az eredeti 2002-es Eragon-nal ellentétben bizonyos, hogy az író merített Paolini regényéből – ám ez egyáltalán nem probléma.
A hatalmas kaland folytatódik, titkokról hull le a fátyol, elérkezünk a Kürtőhöz és végre láthatjuk magát az első sárkányembert is, Estvét! <3 Ugyan a történet néhány pontja elég kétséges, tekintve, hogy az időpontok sehogy sem jönnek össze, hacsak nem Ervael sárkányember mivoltjánál fogva máshogy öregszik, amit azonban nem hinnék, mert az a falusiaknak is feltűnt volna…, betudom ezt a kötet fantasy mivoltjának.
Léna egy fokkal kedvelhetőbb karakter lett, aki visszavett az arcából, ám háttere az első két kötetben tanúsított viselkedése után egyáltalán nem hatott meg… Sorry Éric. ^^
Kutatásom során azonban azt is megtudtam, hogy ez bizony az ifjúság számára átírt novella, tehát a történetnek van hosszabb verziója is, szóval belevetem magam az internet bugyraiba, hátha fellelhető ebből angol fordítás is…
5/5*

Friederun Reichenstetter: Mesék karácsonyig

Végtelenül aranyos karácsonyi kis történet az erdő lakóiról és a Karácsonyi Kisegérről, aki elindul, hogy megmentse a Karácsonyt. Az itt fennlévő negatív töltetű értékeléssel bevallom nem tudok mit kezdeni, a kötetet már újra kellett nyomni, mert az első kört elkapkodták – mintha teljesen mást olvastam volna…
A 24 fejezet egy kerek mese története és a cselekmény két szálon halad. A főgonosz szarka végtelenül ellenszenves volt számomra, de a mosómacit meg tudtam volna zabálni. *-*
Noha kedvencem nem lett a kötet, hiszen számtalan karácsonyi történetet olvastam már, melyek közül jó pár zseniális alkotáshoz is volt szerencsém, felettébb kedves mesének tartom ezt a történetet. A tavalyi Boris-felvágós kötet után most is élveztem a művészkésemmel a lapok felvágását, melyek a történet folytatását rejtették magukban, remélem, hogy jövőre is hoz egy ilyen kötetet a Manó kiadó – már hiányozna. :3
Az illusztrációk véleményem szerint szemet gyönyörködtetőek, az állatok imádnivalóak! :3
Szívből ajánlom a Karácsonyi Kisegér és az erdőlakók kalandját Advent időszakára! :)
4/5*

Sue Hendra: Oh, Christmas Tree!

Jaj, zseniális! Halálra nevettem magam ezen a lökött karácsonyfán… XD
5/5*

Rubin Pingk: Samurai Santa
A Very Ninja Christmas

Ahwwww! This is so cuteeee! :3
YukioTeam!!!
5/5*

Greg Paprocki: S Is for Santa
A Christmas Alphabet

Gyönyörűek az illusztrációk, és nagyon édes, hogy minden betűhöz társított szó kapcsolódik valamilyen módon az ünnephez. Az x, mint eXcellent haláli. ^^
5/5*

Kyle Sullivan: Goodnight Krampus

Halálédiii! *-* Zabálnivaló krampusz, fifikás, édes Mikulás, gyönyörűen rímelő sorok! *-* Igazi varázslatos kis lapozó! :3
5/5*

Karma Wilson: Mortimer's Christmas Manger

Szívet melengető kis történet a kisegérről, aki egy hideg, nedves lukban kénytelen élni az életét, majd Karácsony előtt felfedez egy számára tökéletes kuckót a karácsonyfa mellett. A házikóban azonban szobrok „élnek”, akiket Mortimer napról-napra kipenderít, ám azok minduntalan visszatérnek… o.O Ám Karácsony estéjén, mikor Mortimer meghallja a kis Jézusról szóló történetet, a kisegér elsírja magát, mert rájön, hogy akit kipenderített a jászolából az maga a kis Jézus szobra volt, akit annak rendje és módja szerint visszaköltöztet a Betlehembe… Ahwww :3 Végül Mortimer egy saját kuckóért fohászkodik Jézushoz, majd beköltözik a Betlehem mellett álló mézeskalácsházikóba, amit kívánsága után fedez fel…
Ez a mese bonbon a szívnek és léleknek egyaránt! Igazi karácsonyi történet egy nélkülöző kisegérről, akit hatalmas szívvel áldott meg a sors!
5/5*

Kes Gray: The Night After Christmas

Halálos! XD
A Mikulás jól végezte dolgát, az ajándékok kézbesítve, indulhat a buli!!!! LOL
A sarki fényeket északi jelzőkarral az égre varázsoló Mrs. Claus, a tangót és twistet járó, de különösen a Michael Jackson imitátor (Táncos) szarvas igencsak megdolgoztatta a rekeszizmaimat – de sorolhatnám még az őrültebbnél őrültebb poénokat, amit ez a kis könyvecske tartalmaz. XD Halálos, na… Télleg… ^^
5/5*

Linda Bailey: When Santa Was A Baby

A pirospozsgás fenekű „pirinyó gyermek Mikulás” látványa, amint a hűtő előtt áll, már megérte. XDXXD
5/5*

Kerri Kokias: Snow Sisters!

Elsősorban a gyönyörű illusztrációk miatt érdemes fellapozni ezt a kötetet! <3 Egyszerűen varázslatosak! A szöveg nagyon kevés, 1-2 szó minden oldalon, mégis elmesél egy teljes történetet két testvérről, az egyik rendetlen, a másik rendszerető, s bár a napirendjükben látható tevékenységek megegyeznek, a sorrend mégis más… No és természetesen a terep, melyet maguk után hagynak sem lesz soha ugyanolyan… Szívet melengető mesekönyv! :3
5/5*

Fiona Watt: The Nutcracker

OMG! Nekem erre a kötetre fizikai valójában is szükségem van! Az illusztrációk a sorozatnál már megszokott egészen elképesztően gyönyörűek, de az instrumental a balettből. Ahwww :3
5/5*

John Hughes: Home Alone 2: Lost in New York
The Classic Illustrated Storybook

Bár a történet és az egész kalamajka indítója a könyvben megváltoztatásra került, hisz Kevin az elemek miatt ül másik repülőre, a történet többi pontja viszonylag hűen megegyezik az eredeti filmmel. Természetesen a mesekönyv rövidsége miatt a cselekmény is rövidítésre került, ám minden lényeges megtalálható benne. Azért a fürdős jelenetet hiányoltam. LOL Az illusztrációk az első kötethez hasonlóan gyönyörűek, bájosak és percekig bogarászhatóak, és rendkívül sokat adnak a kevéske szöveghez. Mindenképpen meg fogom szerezni a polcomra fizikai valójában is a testvére mellé. :3
5/5*

Tatsuya Matsuki: Act-Age 1.

Elég beteg egy történet, rendkívül fura főszereplővel… ^^ A történet és a karakterek mégis működnek a lapokon, a nyelvezet egyszerű, könnyen olvasható, éppen ezért többet érdemel azért három csillagnál… A folytatásra azonban nem éheztetett ki, ugyanis a kötet végén megjelenő szépreményű, baromi egoista színésznőcske képébe szívesen bemostam volna párat, olyan idegesítő személyisége volt… Egyszer olvasható történet a színészek világáról, creepy, nem teljesen beszámítható női főhőssel és lelkivilággal… A filmes utalások azonban nagyon tetszettek mind a japán, mind az amerikai filmekre. :)
4/5*

Ha tetszett, olvasd el ezeket is...

0 comments

Flickr Images