Swift

Bookhaul 4/2020 - Április... - 4/2020 - Áprilisi hónapzárás...



Ismét eltelt egy hónap, ami bevallom nekem egy örökkévalóságnak tűnt a hosszúsága és a világban folyó tragikus események miatt... :( Hihetetlen, hogy holnap már májusba lépünk, szinte felfoghatatlan mennyire repül az idő. A hónap utolsó napján azonban ideje elszámolni és beszámolni, szóval lássátok az én e havi bűntermékemet... ^^

A hónap legelső könyveit április 2-án szereztem, míg a hónap utolsó könyvei a Bookdepositoryról megérkezett csomagok voltak 28-án. 

Áprilisban 18 db angol és 5 db japán nyelvű könyvvel lettem gazdagabb. :3 

hónap leggyönyörűbb borítója díjának nyertesén eleinte azt hittem nagyon sokat fogok töprengeni, ugyanis ebben a hónapban rendkívüli kötetekből nem volt hiány. A döntőbe végül négy borító került be, melyek közül háromnak pillanatok alatt búcsút tudtam mondani, hiszen a nyertes számomra már nem is lehetett kérdéses. 


A győztes borító pedig Ranmaru Zariya Coyote c. mangasorozatának harmadik kötete lett, mely élőben még ennél is sokkal de sokkal gyönyörűbb... ❤


Különdíjat nyert azonban az egyik kedvenc romantikus regényem legújabb kiadása is, melyet sikerült eredeti nyelven beszereznem - Judith McNaught: A ​Kingdom of Dreams


A hónap legcukibb borítója díját Catherine Hapka: Szófia és a hercegnők c. kötete kapja, mely kívül-belül bájosan gyönyörű


A "Legrondább könyvborító" díját ebben a hónapban szerencsére ismét nem kellett kiosztanom...

A legszebb illusztrációkat készítő alkotó Kintetsu Yamada mangaka lett, kinek személyében új kedvencet avattam. 


Magánkönyvtár 2020 - Április - Új Szerzemények

Összegzés

Ajándék könyvek száma: 13 db ajándék (Szerelmemtől) + 1 db (Szüleimtől)
Kiadói példányok és recenziók száma: 4 db
Saját vásárlások száma: 29 db  

Áprilisi összesítő: 47 db 📘 Ez durván visszafogott. ^^

Ha tetszenek a képeim, kövess Instán ;)
https://www.instagram.com/caledoniakonyvvara/

Sajnos nem minden kép került még megosztásra az Instagram-profilomban az e havi könyvekről, így azokat ebben az összesítőben nem szeretném lelőni, szóval látogassátok az Insta-oldalam bátran... ;)


Olvasmánylista

Elolvasott könyvek száma
- 32 db kötet

Statisztika
20 db mesekönyv
6 db manga / manhwa / képregény
- 6 db regény

Magyar nyelvű olvasások száma: 24 db
Angol nyelvű olvasások száma: 8 db  

Elolvasott oldalak száma: 3.218 oldal 

Összesen (2020): 10.856 oldal 

Áprilisi olvasmánylista tervek: 50% (6/12)
https://moly.hu/listak/aprilisi-olvasmanytervek-2

Mint látszik, ebben a hónapban megpróbálkoztam egy listával, aminek azonban csak a felét sikerült teljesítenem, így ismét látható, hogy feleslegesek nekem ezek a listák. ^^

Megszerzett Moly-plecsnik száma: 4 db
04.09. 100 dolog ami boldoggá tett télen
- 04.19. 100 könyv 2020-ban (Április 30-án, a poszt megosztásakor kereken 120 elolvasott könyvem van idén...)
- 04.25. Olvassuk el a Fénytörések című könyvet!
- 04.27. Karanténtársas

Újévi fogadalmak alakulása áprilisban

1. Magánkönyvtár olvasási százalékának feltornázása: 36% Masszívan, rendületlenül... XD
2. Több angol nyelvű könyv vásárlása / olvasása: 80% 
3. Kevesebb "mese", több "regény": 40% ^^
4. Megfontoltabb vásárlás: 100%
5. Könyvértékelések frissen, az olvasási élmény után + az oldalam népszerűsítése: 90%
6. Írni, írni, írni: Egyenlőre 0%

Posztok száma: 40 db


Új kedvencek:
- Kintetsu Yamada: Sweat ​And Soap
https://www.youtube.com/watch?v=ZpENe4GOMAw&list=RDOw25lvYoKXo&index=6

Ebben a hónapban több kedvenc olvasmányom és szerelmem lett, melyek közül képtelenség választani egyet-egyet. Íme a lista az olvasás sorrendjében - Egyszerűen imádom! 

  • Fire ​in His Fingertips
  • Fénytörések
  • コヨーテ ​III (Coyote III)
  • Sweat ​And Soap

Molyon megosztott, rövid értékelések

Sue Bentley: Édes kívánság
Történetünk főhőse Nyíl, a varázsnyuszi és Dawn Kenton, az új városba költözött kislány. A Holdfény-mező nyuszijai óriási bajban vannak, ugyanis kotorékukat a sötét nyulak veszélyeztetik, akik meg akarják támadni testvéreiket és ellopni a varázskulcsot, mellyel saját kotorékukat szeretnék új pompába hozni. Szikra, a legtekintélyesebb nyúl elküldi Nyilat a Másholba, vagyis a mi világunkba, hogy apró, bolyhos nyusziként őrizze a varázskulcsot és rejtőzzön el a fekete nyulak elől. A mi világunkban Nyíl teljesen elveszett, ahogy a főszereplő kislány, Dawn is, akinek az első napja az új iskolában borzalmasan telt. A két magányos, félénk szív összetalálkozik és Dawn lesz az, aki segíti új pajtását a rejtőzködésben és abban, hogy biztonságban átvészelje a mi világunkban tett kiruccanását.

A mese alaptörténete nem sokban különbözik hasonszőrű társainál. Varázsvilág, mágikus tárgy, beszélő állatok – a mi világunk, főszereplő kislány – gonosz, legyőzésre váló ellenfél – folytatásos történet. Mindezek ellenére azonban a cselekmény izgalmas, és a gyermekek -különösen a kisnyulakat imádók – számára biztosan varázslatos. Az illusztrációk nagyon aranyosak, és a történet tartalmaz néhány mélyebb, megfontolandó gondolatot is, melyet jó lenne, ha sokan elsajátítanának, és azokhoz mérten cselekednének. :)

Nem valószínű, hogy a folytatásokat el fogom olvasni, de ha lesz lehetőségem kézbe venni – hiszen rendkívül hamar kiolvasható – akkor lehet hagyom magam rábeszélni… ^^
4,5/5*

Walt Disney – Atlantisz 
Az elveszett birodalom

Az Aranygyűjtemény egyik legszebb és legminőségibb tagja, noha nem tartalmazza a teljes mesét.
A kötet mondhatni belecsap a lecsóba és tulajdonképpen a Milo és Kida barangolását mutatja végig Atlantisz földjén, mely a mesében nem is tudom, cirka negyed óra lehet. Ennek ellenére nem érzem magam becsapva, hiszen a történet pontos, az illusztrációk pedig gyönyörűek. Némely esetben – mint pl. most ebben is –, örülnék, ha nem csupán 24 oldal lenne egy-egy kötet, hogy mindenre jusson idő, de azt hiszem nem szabad telhetetlennek lenni, mert gyanítom az, az egyébként is hullámzó minőség rovására menne. ^^
5/5*

鈴木 ジュリエッタ (Julietta Suzuki): 神様はじめました13.5公式ファンブック (Kamisama Kiss 13.5 Official Fanbook)

No kérem szépen, van itt minden… Borító alatt rejtőző társasjáték, karakterprofilok, skiccek, fanartok, rajzverseny, interjú, animéből kiragadott képek és sok-sok minden más, mi szem-szájnak ingere. Azt hiszem a kötet megérdemel egy külön blogposztot is a közeljövőben, hogy meg tudjam mutatni milyen csodákat is rejt a belseje. Kár, hogy nem fordították le angolra. :(
A mangaka is feltűnik benne, de nagyon szégyenlős ám a hölgyemény, minden képen „rejtjelezve” van, s bár a mangakák esetében nem szokatlan az, hogy nem mutatják meg az arcukat, számomra mégiscsak furcsának tűnik. Nagyon szép haja van. :D
5/5*

Walt Disney – Rímbe szedett mondókák

Jesszusom… Mi volt ez a borzalom? Már magából a címből és a borítóképből sem tudtam, hogy mire számíthatok majd, milyen mese, vagy szereplők lesznek ebben a kötetben, ám ez nem mese, hanem mondókák gyűjteménye. Méghozzá rémesen pontatlan, kettő kivételével 90%-ban borzalmas fordítás, amik nem is rímelnek. Amitől herótom van… Mondanám, hogy az illusztrációk emelnek a fényén, ám ez sem igaz, mert bár a kismalacok, meg az állatkák a legtöbb helyen valóban nagyon szépek, a prostituálttá alakított Minnie egér látványától azt hiszem rémálmaim lesznek egy-két éjszakán át…
Nem beszélve olyan hülyeségekről, minthogy Hamupipőke lábáról azért esett le a cipő, mert nagy volt rá. XD Komolyan, ki fordítja ezeket, ennyire süsü nem lehet…
2,5/5*

Michael Teitelbaum: The Little Mermaid

„Bár megnyerő a külsőd, de” borzalmat takar…
Bevallom, hogy a kötetet a A kis hableány-gyűjteményem legújabb tagjának szántam, hiszen a Little Golden Book sorozat minőségében még nem csalódtam. Eddig a pillanatig…
A gyönyörű külső egy borzalmas illusztrációkkal teli pontatlan történetet foglal magában, mely szégyen az egész sorozatra nézve. Természetesen Ariel története 5*, ám a csillagozásomat jelen pillanatban a kötet hitvány minőségére adtam. Borzalmas, fakó színek, rózsaszín szájak, eldeformálódott Eric… Nagyot csalódtam. :( Legalább Ariel nem Arielle, ami soha nem is volt…
2/5*

Wanda Coven: Garabonci Gréti és a húsvéti nyuszi

Ismét egy nagyon aranyos történetet olvashattam Gréti főszereplésével, ami nem csupán egy üdítő tavaszi, sőt húsvéti történet, de ismét sok-sok fontos dolgot megtanít a gyerekeknek. :)
A cselekmény az iskolában veszi kezdetét, ahol a gyerekek nagyon izgatottak az igazgató úr nyuszija, Manka miatt. A gyerekek kézről-kézre adják a kisnyuszit, akit nap végén az igazgató úr „kisorsol” és egy szerencsés gyerkőc magával viheti haza, Húsvétra. Természetesen a nyuszit Gréti nyeri, aki eleinte minden szabályt betartva gondozza a kisnyulat. A nyuszisimogatások, etetés és játék mellett a család az ünnepre is készülődik, süt-főz, és tojást fest. A probléma ott kezdődik, mikor Gréti megszegi a szabályt és kiveszi a ketrecéből a kisnyuszit a szülei felügyelete nélkül. Noha Gréti jót akar, hiszen csak a tojásokat szeretné megmutatni Mankának, a kisnyuszi kiugrik a kezéből és összefestékezi magát. Gréti – varázsereje segítségével – megpróbálja ugyan eltüntetni a foltokat, Manka – a rossz fogkrém felhasználása miatt – kék pöttyös lesz… Ekkor ideje bevallani, hogy ismét rossz fát tett a tűzre, és várni a nagynénje segítéségére.
Természetesen a történet happy end-del zárul – mi más is lehetne a vége, ha nem pozitív, hiszen gyermekek számára íródott.
Gréti egy elég szeleburdi kislány, akinek bár hatalmas a szíve, sokszor nem tud megálljt parancsolni ia gonosz kis belső hangnak, ami azt súgja, miért ne tenne meg valamit, nem lesz semmilyen következménye… Ám mindig van következmény – negatív következmény. Ekkor a kislány súlyos lelki „traumát” él át, boldogtalan lesz, megbánja tetteit és nagyon aggódik, ám ahogy minden gyermek, a probléma elhárítását követően ismét egy picit felelőtlenné válik. Ettől függetlenül karaktere szerethető, és biztos vagyok benne, hogy a történetek előrehaladtával szépen benő majd a feje lágya.
A kötet illusztrációkat is tartalmaz, bűbájos, gyönyörű illusztrációkat, melyek olvasás közben mosolyt csalnak az ember arcára. :3
5/5*

Ha tetszett, olvasd el ezeket is...

0 comments

Flickr Images